Polski Bank Komórek Macierzystych

Po co zabezpieczać krew pępowinową?

Krew pępowinowa jest cennym źródłem komórek macierzystych, które są standardowo wykorzystywane w leczeniu 80. ciężkich chorób onkologicznych, hematologicznych i neurologicznych jako alternatywa szpiku kostnego. Komórki macierzyste to pierwotne, niewyspecjalizowane komórki, które mają olbrzymi potencjał do namnażania się oraz wyjątkowe zdolności do przekształcenia się w wyspecjalizowane komórki tworzące tkanki. Krew pępowinowa jest przeszczepiania od 30 lat i wykonano ponad 40 000 takich zabiegów na całym świecie. PBKM jako jedyny w Polsce oferuje możliwość zabezpieczenia komórek macierzystych sznura pępowiny, wykorzystywanych eksperymentalnie w leczeniu schorzeń neurologicznych, tj. autyzm, mózgowe porażenie dziecięce czy stwardnienie zanikowe boczne.

__________________________________________________________________________________

Polski Bank Komórek Macierzystych jest największym bankiem komórek macierzystych w Polsce. Zaufało nam już ponad 169 000 Rodziców, co stanowi 85% Rodziców, którzy podjęli decyzję o bankowaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej przy porodzie.

Naszym zasadniczym celem jest pozyskiwanie i przechowywanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej, łożyskowej oraz sznura pępowiny. Naszą misją  jest zapewnianie możliwości wykorzystania pozyskanych komórek macierzystych do ratowania życia i zdrowia Państwa dziecka lub w przypadku wystarczającej zgodności genetycznej- innych członków rodziny

Jakość PBKM potwierdzają najważniejsze na świecie certyfikaty jakości i zaufanie jakim darzą nas takie instytucje jak Ministerstwo Zdrowia, Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników, fundacje, środowisko lekarskie i położnicze. Nasze doświadczenie na rynku to także największa w Polsce, udokumentowana ilość komórek macierzystych wydanych do przeszczepień.