Agencja Artystyczna FRAJDA – teatrzyki dla dzieci

Agencja Artystyczna FRAJDA istnieje od grudnia 2007 roku. Powstała jako objazdowy teatr lalek. Przyjeżdżamy przede wszystkim do swoich widzów
w przedszkolach oraz szkołach podstawowych. Oprócz występów teatru lalek organizujemy także różnego rodzaju artystyczne imprezy dla dzieci. Współpracujemy
ze szkołami, przedszkolami, ośrodkami wczasowymi, placówkami wychowawczymi
i opiekuńczymi.

 • PRZEDSTAWIENIA TEATRU LALEK

Pracujemy na scenariuszach znanych twórców literatury dziecięcej oraz własnych tekstach opracowanych na podstawie najpiękniejszych i najbardziej lubianych legend oraz baśni.

Charakterystycznymi postaciami dla naszego teatru są BajkoPtaki – dwa wesołe stworzenia, które w humorystyczny sposób wprowadzają dzieci w magiczny świat teatru. One również żegnają widzów podsumowując spektakl i wyciągając
z niego morał. Ważną rolę w naszych przedstawieniach odgrywa muzyka, która zmienia się odpowiednio do danej sytuacji. W tle możemy usłyszeć utwory słynnych twórców muzyki klasycznej jak i filmowej.

Na scenie widać głównie ręcznie robione kukiełki bajkowych postaci, ubrane
w przepiękne stroje. Wartości artystyczne i wychowawcze łączą się w harmonijną całość, a przepiękne dekoracje poruszają dziecięcą wyobraźnię.

Do zaoferowania mamy bajki pod tytułem:

 • „Jaś i Małgosia”
 • „Czerwony Kapturek”
 • „Calineczka”
 • „Szewczyk Dratewka”
 • „Opowieść wigilijna”
 • „Kopciuszek”
 • „Kot w butach”
 • „Księżniczka na ziarnku grochu”
 • „O rybaku i złotej rybce”
 • „Dlaczego woda w morzu jest słona” – bajka w języku kaszubskim

Spektakl trwa około 45 min. Koszt wynosi 400zł. Dodatkiem do przedstawienia może być pogadanka na temat pracy aktora, zapoznanie dzieci ze sprzętem elektronicznym
oraz prezentacja kukiełek.

 • Pokaz baniek mydlanych

 Bańki mydlane od zawsze wywołują uśmiech na twarzach dzieci jak i dorosłych. Nasi animatorzy mogą Państwu zapewnić rozrywkę w tym zakresie. Do wyboru mają Państwo aż trzy rodzaje imprez związanych z bańkami mydlanymi:

– pokaz olbrzymich baniek mydlanych – wspaniała zabawa dla najmłodszych widzów. Dzieci nie tylko będą mogły oglądać oraz łapać przepiękne bańki mydlane ale wezmą też udział w różnych konkursach. Same będą mogły wypróbować swoich sił w puszczaniu wielkich baniek. Pokaz trwa około godziny, występujemy zarówno w plenerze jak i pod dachem.

– „W krainie bańkoludów” – spektakl bańkowy opowiadający o przygodach profesora Baniola, twórcy magicznego bańkowego płynu. Przedstawienie dla młodszych jak i starszych widzów, podczas którego będzie można zobaczyć kwadratową bańkę, płonącą bańkę, bańkowy wulkan i wiele innych atrakcji. Podczas spektaklu występuje dwóch aktorów-animatorów. Przedstawienie trwa 1 godzinę, a koszt spektaklu to 800zł.

– warsztaty bańkowe – uczestnicy nauczą się między innymi jak wykonać sprzęt do tworzenia widowiskowych baniek mydlanych oraz z czego powstaje profesjonalny płyn do baniek. Wspaniała zabawa dla dzieci w wieku szkolnym lub młodszych dzieci z rodzicami. Warsztaty trwają minimum 1,5 godziny i prowadzone są przez jednego lub dwóch animatorów – w zależności od ilości uczestników. Cena również zależna jest od ilości uczestników – od 600 do 800 zł.